Návod na výrobu velikonočního zajíčka

DIY velikonoční dekorace: Vyrobte si dřevěného zajíčka za 5 minut!

Potěšte sebe i své děti výrobou závěsného velikonočního zajíčka z dřevěných korálků. S vaší pomocí a mým návodem zvládnou tuhle dekoraci hravě vytvořit i ti nejmenší z nejmenších. Už za pár minut si budete moct pověsit své zajíčky třeba do kytice kočiček nebo zlatého deště.
__

Připravte si:

a/nebo vylovte ze šuplíku:

  • zakutálené větší a menší dřevěné korálky (na 3 zajíčky potřebujete 3 menší a 3 větší korálky)
  • bílý filc na ouška
  • provázek na zavěšení

Nezapomeňte ani na:

  • tekuté silikonové lepidlo
  • nůžky
  • špejli
  • krejčovský metr nebo pravítko
  • tenký černý fix
  • starý igelit nebo noviny
  • vlhčené ubrousky dle potřeby

____

Připravte si pracovní plochu.

Kromě všech výše zmíněných pomůcek doporučuji na stůl prostřít i praktický igelit nebo noviny – tekuté lepidlo občas pozlobí i ty nejšikovnější ruce. Z toho samého důvodu se hodí i vlhčené ubrousky. Ať spolu se zajíčkem nevisíte jako ozdoba i vy.

Odměřte si z provázku (který je součástí DIY sady) cca 25 cm na každého plánovaného ušáka. Volné konce provázku svažte do uzlíku.
Na vzniklé provázkové oko provlékněte velký korálek tak, aby se zasekl o uzlík. To samé opakujte i s menším korálkem a zatleskejte si.

Zajíčkovo tělo je na světě!

Návod na výrobu velikonočního zajíčka

 

Teď nastražte uši. Na filc si předkreslete ouška v délce cca 2-3 cm. Ti odvážnější mohou stříhat i z ruky.

Návod na výrobu velikonočního zajíčka

Vystřihněte je a spodní části oušek přilepte k sobě tak, aby vzniklo písmeno V.Nechte chvíli zatuhout, ať se Vám ouška nesmýkají.

Návod na výrobu velikonočního zajíčka

Tohle souuší (krásný termín, že?) zakápněte lepidlem v jeho spodní části, strčte ho do korálkové dírky na hlavě a přizvěte na pomoc špejli, případně kus drátu, který je součástí DIY sady. Tenhle strkací instrument vám uši pomůže dostat ještě o trochu níž do zaječí hlavy.

Návod na výrobu velikonočního zajíčka

Dírku zakápněte lepidlem.
Klid. Na stole máte připravené vlhčené ubrousky a pod sebou igelit, takže vás lepidlová katastrofa ani omatlané prsty nerozhodí!

To nejlepší na konec. Tenkým černým fixem namalujte ušákům kukuč – oči, nos a pusu zvládne každý. Fanjšmekři si třeba troufnou i na fousky!

Návod na výrobu velikonočního zajíčka

A pokud byste radši chtěli vidět celý postup na vlastní oči, pusťte si videonávod na mém instagramovém profilu ko-ra-le.

Omrknete v něm i celou DIY Velikonoční sadu a moje ruce od… lepidla 😀

____

Zajíčkem ale celá legrace nekončí. Součástí sady jsou letos dvě překrásná dřevěná vajíčka k dozdobení (nebo jen tak do ruky), jedno skleněné (jsem nesmírně zvědavá, jak si se zdobením poradíte u něj, doporučila bych sloupávací barvy na sklo, ty také zvládnou i nejmenší ručky) a jako bonus dvě tyrkysové překvapení, aby vás nepokakal beránek.

 

Až budete mít tvoření za sebou, pošlete nám fotku svých letošních Velikonoc, jsem moc zvědavá, jak u Vás králičí a vajíčková party dopadne.

Veselé Velikonoce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související příspěvky