Péče o naše šperky

Jak o naše šperky pečovat? S láskou. Někdy ale láska nestačí a pak je třeba instrukcí. V tomto článku pro Vás shrneme základní pravidla péče o Vaše nové ko-ra-le podle typu šperku, který máte doma.

„Co děláš, hleď dělat s co největší péčí a nadšením.“ — Xenofón

Skleněné šperky

Nejdůležitější věc, kterou musíte vědět o našich skleněných špercích je, že (narozdíl od nás) nemají rády vodu. Zvláště čiré kuličky ne. V korálích se tedy prosím nesprchujte, nekoupejte a pokuste se vyhnout se jakémukoliv přímému proudu vody.

Když budete chtít své šperky očistit, použijte prosím suchý hadřík, skvěle se nám osvědčil třeba ten na leštění brýlí. Pokud by ke kontaktu s vodou došlo, mohlo by se stát, že by vám uvnitř kuliček vytvořila po odpaření lehce zašedlý film, který je způsobený zbytkovým vodním kamenem.

Jestli se tak už stalo, dejte nám vědět, společně vymyslíme, jak Vaším šperkům vrátit lesk.

Dřevěné šperky

Péče o dřevěné šperky je trochu jednodušší, ale v podstatě platí stejná pravidla – k čištění použijte suchý hadřík.

Takovou libůstkou dřevěných šperků je to, že je jim lépe, když jsou uchovávány mimo přímé sluneční záření.

Neznamená to, že byste s nimi neměla na slunce, to naopak! Při běžném nošení nic nehrozí. Sluníčko ale může v případě, že svou korálovou sbírku umístíte za okno do plného slunečního svitu, některé barvy lehce zesvětlit. A to nechcete my ani Vy.

Drtivou většinu našich šperků dokážeme po případné nehodě opravit.

Když se stane nehoda

Nebyla byste ani první, ani poslední, které naše ko-ra-le spadly na zem. Chápeme, že zavírání kroucením musí člověk dostat nejdřív trochu do ruky. Ostatně při osobní koupi vždy doporučujeme zavírání kroucením nacvičit v klidu doma na pohovce.

Pokud se nějaká taková nemilá událost stane a skleněný korálek se Vám třeba nedejbože rozbije, nepropadejte panice.

Drtivou většinu našich šperků dokážeme za příspěvek na materiál opravit. Cena oprav se liší podle náročnosti a šperku. Některé dokážeme realizovat po domluvě na počkání v pražském showroomu Tvorba Store, některé zasíláme. Vždy se nám ale prosím ozvěte, společně vždycky najdeme řešení.

Tak co, už jste klidnější? Když budete mít k péči jakékoliv další dotazy, neváhejte se nám ozvat, rádi veškeré doplňující dotazy zodpovíme.