Miluju své děti, ale…

Komentáře (8)

 1. Ivana Jonová

  Díky, od srdce sepsáno, v bleděmodrém zažívám svou vlastní “existenční válku”; zřejmě asi každý z nás, byť na první pohled se nám zdá, že všichni ostatní ten rodinnej život zvládají levou zadní… Očividně – prdlajz. Díky za Váš příběh i za Vaše korále, které mi zlepšují deprézi aspoň tím, že se člověk načančá a aspoň na první pohled nepůsobí jako vyšťavenej debil. 😉
  Ať se Vám i ostatním matkám (či otcům, bude-li to nějaký číst) daří, vřele Ivana Jonová.

 2. Míša

  Tak milá Marie! Dočteno , poplakáno (ano po dočtení jsem se rozplakala) a hurá domýt okna. Děkuji za příspěvek a držím nám všem palce. Míša

  • Jitka

   Rezonuje. Velmi. Díky za ta slova. Společnost se ubírá zvláštním směrem. Nemluví se o základních věcech jako psychika, šestinedělí, mateřství a další a další. Bere se to jako součást života a když je něco špatně, bojíme se zeptat(všichni to zvládají a já ne). Tady sociální sítě vůbec nepřispívají k reálnému pohledu, naopak si myslím, že je tady začátek spousty obav a pocitů neuspěchu. Ale evidentně pod povrchem není všechno tak zalité sluncem. Evidentně to trápí hodně žen. Jak je to možné v 21. století? Proč už nejsme dál? Proto děkuji za všechny taková přiznání, která otevírají tabu témata!

 3. Kateřina

  Děkuji za vaše slova. Naprosto souzním. Máma dětí 2.5 a 4 roky, manžel cizinec.

  • Denisa

   Souzním téže a Kateřino, jsem v tom s Vámi! S rozdílem věku dětí 1,5 a 3,5 a už mi z toho hrabe…

 4. Eva

  Skvělej článek. Co ve mě vyvolalo depresi je fakt, že stále muži dělají v péči o rodinu z “neviditelné práce” z 99% čistou nulu…. Je to strašná depka.

 5. Veronika

  Přes slzy souznění nevidím na písmenka. Děkuji, Marie.

 6. Alica

  Chcela by som sa opýtať. Som žena, bez detí a ani ich neplánujem. Pretože viem, vidím a vnímam, že chcem žiť svoj život inak ako matky, ktoré sa pre túto rolu rozhodli. Veľmi vnímam okolie a rodinu, koľko sebaobetovania potrebujú deti. A to ja nechcem. Preto mi vždy pri podobných článkoch napadá jediná otázka – tie ženy, ktoré sa rozhodli pre rodičovstvo, nepočítali s tým, že môžu stratiť samé seba? Že nebudú mať na seba čas, že sa budú musieť obetovať a že budú musieť robiť veci, ktoré nikto v rodine neocení a ani si ich nikto nevšimne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *